Mer innehåll

Vi har äggstra öppet för dig i påsk

Oavsett om du ska ta kvasten till Blåkulla eller åka med bilen till släkten önskar vi dig en riktigt glad och trafiksäker påsk. Många av våra stationer har äggstra öppet under påsken för dig som vill passa på att besikta "pärlan" inför våren.

Vad härligt med lite påskledighet. Den gula färgen - allt från påskliljor till påskkycklingar - piggar verkligen upp. Och det är inte heller helt fel med besök av påskharen och godisägg. Det ger en härlig känsla av att våren är här - och den är så välkommen.

Det är också den tid på året som vi längtar efter att få ta fram de fordon som varit inlåsta i garaget under vintern. Många av våra stationer har äggstra öppet i påsk. Så passa på att besikta "pärlan" och se till att den är redo för våren.

Klicka här för att boka tid.

Du är som alltid varmt välkommen att titta förbi oavsett om du ska besikta ett fordon eller bara vill avnjuta en varm kopp Svanenmärkt kaffe.

Vi önskar dig en riktigt fin påskhelg.

Illustration med påskägg och blommor

Du önskas en glad och trafiksäker påsk Illustration: Bilprovningen